1 Nisan 2012 Pazar

Bir YGS Pazarı

Sabahın yedisinde uykumdan uyanmış. Soruları görmek ve kendimi denemek için gireceğim YGS sınavı için hazırlandım. Heyecanımı o kadar kaybetmişim ki okulu bilmediğim halde hiç gidip görmeye bile gerek duymadım.(Tabi bu bana biraz pahalıya patladı ve sonucunda uzun bir yürüyüş yapmış oldum.)

İşin kötü tarafı babamıda buna alet etmemdi.Herneyse uzun bir yürüyüş sonunda nihayet okulu bulabilmiştim. Okulun karşısında olan börekçiye çay içmek için girdik. Her ne kadar dış görünüşü güzel,içeriği temiz olmasada seçeneğiniz olmadığı zaman mecbur kaldığınız herşey güzeldir en azından öyle olmalıdır. Bir bardak demli çayımı içtikten sonra okula giriş yapacaktım polis aramasından geçerken arama yapan polis benimle aynı lise ve seneden mezun olan çocuk cıkmaz mı? Ahh nasıl imrendim bir zamanlar polis olma umudum vardı ne yazıkki ameliyat iz dolayısıyla alınmadım.

Sınava gelecek olursak ilk öncelikle gençlere ''Allah yardımcısı olsun'' dileklerimi her birinin üzerine yapıştırıyorum. Türkçe soruları üzerinden sanırım biraz fazla durmuşlar bunun yanında felsefe bilgi isteyen nitelikte sorulardı bir de coğrafyada yoruma açık bir kaç soru vardı. Tarih'e laf yok,kolaydı.
Lakin ben YGS'nin bütünüyle(matematik haricinde) yoruma dayalı olmasını umuyordum,öylede olmalıydı. Bir sonraki seviye olan LYS sınavı bütünüyle bilgiye dayalı olacağı için bu sınavdan biraz daha ödün verebilirlerdi. Herneyse 2 saat 20 dakikalık bir zihinsel yoruculuğun ardından okul çıkışına doğru yöneldim. Dışarıda ebeveynler,hepsinin gözleri kapıya kilitlenmiş şekilde bekliyorlar bahçede. Duymasamda,dualar ve umutlar arasından tabiri caizse kalabalığı yararak geçtim aralarından.

Öğlene doğru işimin gereği Taksim The Marmara otele doğru gittim. Bugün aldığım en sevindirici haber kilo alımının hızlanmasıydı. yaklaşık 5 kilo civarı almışım. Yaptığım sporun etkisini görmek nedense mutlu ediyor beni.

Saat 19:00'da taksim meydanından evime doğru yolculuk başladı. Fakat o yağmurda neyin nesiydi öyle? Sanırım,doğa tanrıçası elindeki su bardağını düşürmüştü.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder